Moment - Yeah, I See

by Moment

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

      €3 EUR  or more

     

1.
01:36
2.
03:12
3.
4.
03:09
5.
01:54
6.
7.

about

Moment - "Yeah I See" ep
Drops for free digital download 12 of February !!

Very cool, and fresh material less than 16 minutes magic works , composition of drum loops, unconventional samples or finesse with cut vocal footsteps.

Moment’s music is a temptress of sorts, darting in and out of beautiful noise with poise and elegance, yet never actually achieving its potential. I foresee the follow-up to this EP becoming much stronger as Moment’s musical identity becomes more realized.

Anyway his music finds big appreciation through respected artists of the Polish music beat-scene.

"Jedna z ładniejszych bitowych EP wydanych w ostatnim czasie. Nie przekombinowana i na koniec prosi się o powtórne odpalenie. Znak jakości Electric Relaxation Show”
-Daniel Drumz

"Bardzo fajny, i świeży materiał, posiada swoistą głębie, i oryginalny vibe. Zdecydowanie polecam"

- Mr. Krime


"Yeah, I See” to już trzecia pozycja w dyskografii kojarzonego z „Niewidzialnej Nerki” Momenta. I śpiewka u rzeszowskiego producenta zbytnio się nie zmieniła – to wciąż nu-beatowe klimaty, które można umieścić spokojnie obok produkcji Tokimonsty czy Onry. A przy okazji w żaden sposób nie odbiegają od nich poziomem. Choć inspiracje są czytelne, rzeszowski producent wytworzył własny język artystyczny, zdecydowanie bardziej zwracając uwagę na rozbudowanie kompozycji. W produkcjach dzieje się tak dużo, że pomysłami można by obdzielić album trwający cztery razy dłużej. Nie ma czasu na nudę, jest intensywnie, a przez to „Yeah, I See” może przez to stanowić wyzwanie dla odbiorcy, oczekującego tylko „chilloutu”. Piętnastominutowy czas trwania albumu jest więc sporą zaletą, ale jednocześnie jego największą wadą. Bo mamy w końcu do czynienia z płytą spójną, świetnie zaaranżowaną, mającą spory replay value, ale przez swoją krótkość pozostawiającą spory niedosyt. Ale może też przez tę krótkość trudno dostrzec wady produkcji? "

-Rafał "Raph" Samborski


"Przerzucając na moją playlistę 6 (nic mi niemówiących) tytułów z nowej epki Momenta otrzymałem niecałe 16 minut czarodziejskiego dzieła - od brzmień kojarzących się z drogą mleczną po surrealistyczne sny. Hi Who's This po raz trzeci zaskakuje mnie kompozycją perkusyjnych pętli, nieszablonowymi samplami czy finezyjnie pociętymi śladami wokalnymi. Dzięki subtelnie wkręcającym się aranżacjom, brak na EPce wyczuwalnej rutyny czy wrażenia, że "gdzieś to już słyszałem...". Chce się więcej #NuBeatów #DownTempów i świata w reżyserii Momenta, który potrafi kreować w swoim studio nieodkryte dotąd zakamarki w moim prywatnym audio. Jeżeli takie wydawnictwo jak #Yeah, I See nie spotka się z zainteresowaniem w Polsce, to jestem pewny, że przy odrobinie wysiłku włożonego w promocję i dystrybucję sukces w Europie stanie otworem.‎"

- Ajken


"Producent pochodzący z Rzeszowa obecnie stacjonujący w Krakowie. Pierwsze kroki stawiał pod koniec 2008 na lokalnej scenie hip - hopowej. Zafascynowany nowymi brzmieniami LA wypuścił samodzielnie swoją pierwsza ep-kę "Handful of Moments", czego skutkiem był późniejszy remix utworu "Nie ma skróconych dróg" Grammatika na kompilacji "Niewidzialna Nerka". Kolejnym jego dziełem jest ep-ka "Only Us", która oscyluje gdzieś w okolicach hip-hopu, elektroniki i downtempo. Początkiem lutego ukaże się jego trzecia ep-ka "Yeah, I See" w labelu Mad-Hop."

Moment SC : bit.ly/16J7e3z
Full Review : bit.ly/1BUNgdP
Keep It Mad
www.mad-hop-records.com

credits

released February 12, 2015

mastering by Grzegorz Dąbek
cover photo by Elido Turco
typography by Yens

tags

license

all rights reserved

about

MAD-HOP

Since 2009, when Mad-Hop started as the Last.fm group, we’re constantly creating a meeting platform for creative artists from all over the world who are not afraid to experiment with music and image representing individuality of styles for fans of while electronic music stage/scene based on the experimental hip-hop, abstract, broken sounds: IDM, dubstep, trap, juke and glitch-hop , etc. ... more

contact / help

Contact MAD-HOP

Streaming and
Download help

Redeem code